Дата розміщення: 22.03.2017

Річний звіт за 2016 рік

Примітки до фінансової звітності, складеної відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності

Примiтки до фiнансової звiтностi
ПРИВАТНЕ АКЦIОНЕРНЕ ТОВАРИСТВА "НАУКОВОВ ВИРОБНИЧЕ ПIДПРИЄМСТВО "ТЕПЛОАВТОМАТ" за 2016 р.

Фiнансова звiтнiсть публiчного акцiонерного товариства (далi по тексту пiдприємство) складена у вiдповiдностi з Законом України “Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi” № 996-ХIV вiд 16.07.99 р. зi змiнами та доповненнями, чинними мiжнародними стандартами фiнансової звiтностi (МСФЗ) та тлумаченнями, розробленими Комiтетом з тлумачень мiжнародної фiнансової звiтностi та облiковою полiтикою прийнятою Наказом президента пiдприємства.
Згiдно Наказу Президента № 1 вiд 03.01.2012р датою переходу на МСФЗ прийнято 1 сiчня 2012 р.
До складу фiнансової звiтностi за 2016 рiк входить:
- Баланс (Звiт про фiнансовий стан) станом на 31.12.2016 р.;
- Звiт про фiнансовi результати (Звiт про сукупний дохiд) за 2016 рiк;
- Звiт про рух грошових коштiв за 2016 рiк;
- Звiт про власний капiтал за 2016 рiк;
- Примiтки до фiнансової звiтностi за 2016 рiк.
Валютою фiнансової звiтностi є грошова одиниця України – гривня, одиниця вимiру - тис. грн.
Особова iнформацiя про ПРАТ "НВП "ТЕПЛОАВТОМАТ"
Iдентифiкацiйний код 00225667
Мiсце знаходження: 61001 м. Харкiв, Червонозаводський р-н, вул. Молочна ,38

Харкiвський завод "Теплоавтомат" був органiзований у 1937р. В 27.04.2011 роцi перереєстровано в ПУБЛIЧНЕ АКЦIОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "НАУКОВО-ВИРОБНИЧЕ ПIДПРИЕМСТВО ТЕПЛОАВТОМАТ" , а в 12.09.16 перереєстровано в ПУБЛIЧНЕ АКЦIОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "НАУКОВО-ВИРОБНИЧЕ ПIДПРИЕМСТВО ТЕПЛОАВТОМАТ"
Статутний фонд товариства складає 7215000,00 грн., який подiлений на 4810000,00 штук простих iменних акцiй рiвною вартiстю 1,5 грн.
Кiлькiсть акцiонерiв - 438
Керує пiдприємством Правлiння, яке очолює Голова правлiння – президент.
Основними напрямками спецiалiзацiї ПрАТ "НВП "ТЕПЛОАВТОМАТ"
-Виробництво iнструментiв i обладнання для вимiрювання, дослiдження та навiгацiї
-Установлення та монтаж машин i устаткування
-Надання в оренду й експлуатацiю власного чи орендованого нерухомого майна

Голова правлiння пiдприємства – Бiкєєв Тахир Рабiфович
Головний бухгалтер – Даценко Наталiя Михайлiвна

Основа пiдготовки фiнансової звiтностi.
Дана фiнансова звiтнiсть пiдготовлена вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi (далi – МСФЗ.
Ця фiнансова звiтнiсть є повним пакетом фiнансової звiтностi, що наводиться pазом порiвняльною iнформацiєю за 2015 рiк.

Ця фiнансова звiтнiсть не є консолiдованою фiнансовою звiтнiстю, а є окремою фiнансовою звiтнiстю ПРИВАТНОГО АКЦIОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА "НАУКОВО-ВИРОБНИЧЕ ПIДПРИЕМСТВО "ТЕПЛОАВТОМАТ" , без врахування змiни чистих активiв чи результатiв дiяльностi iнших пiдприємств.
Фiнансова звiтнiсть складена у вiдповiдностi до МСФЗ, що є чинними станом на 31.12.2016 р. Пiдприємство не застосовує жодних МСФЗ достроково.
Формат фiнансових звiтiв представлений з урахуванням вимог Мiнiстерства фiнансiв України, що затверджує форми фiнансових звiтiв в Українi.
Статтi фiнансової звiтностi за МСФЗ вписанi в найбiльш доречнi рядки форм фiнансових звiтiв, затверджених Мiнiстерством фiнансiв України.
Рядки не мiстять посилань на вiдповiднi Примiтки, тому що це не передбачено формами, але Примiтки структурованi для полегшення користування.
Ця фiнансова звiтнiсть складена в тисячах гривень, всi суми округленi до тис. грн., крiм випадкiв, де вказано iнше.
Дана фiнансова звiтнiсть пiдготовлена у вiдповiдностi з принципом оцiнки за iсторичною собiвартiстю.
Пiдприємство веде свої бухгалтерськi записи в українськiй гривнi, як того вимагають нацiональнi стандарти бухгалтерського облiку.
Пiдприємство визначило українську гривню в якостi функцiональної валюти, одиниця вимiру - тис. грн.
Фiнансова звiтнiсть пiдготовлена з використанням припущення про продовження дiяльностi пiдприємства в осяжному майбутньому, що передбачає реалiзацiю активiв та погашення зобов’язань в ходi нормальної операцiйної дiяльностi.
Пiдготовка фiнансової звiтностi вимагає вiд керiвництва оцiнок i припущень, якi впливають на вiдображення у звiтностi сум активiв i зобов’язань та розкриття iнформацiї про потенцiйнi активи та зобов’язання на дату складання балансу (звiту про фiнансовий стан).

Опис важливих аспектiв облiкової полiтики.
Прийнята облiкова полiтика застосовується для повного пакету фiнансової звiтностi за МСФЗ. Надалi планується застосування такої облiкової полiтики, що вiдповiдатиме облiковiй полiтицi, застосованiй в попередньому звiтному роцi, за винятком добровiльної змiни облiкової полiтики, i можливого впливу наведених нижче стандартiв та iнтерпретацiй i поправок (змiн) до них, якi набирають чинностi з 1 сiчня 2016 року та iнших майбутнiх дат.
Протягом 2013-2016 рр. облiкова полiтика фактично не змiнювалася. В 2015 р було доповнення що с 01.09.15 р. матерiальнi активи з корисним використанням бiльше одного року та вартiстю не бiльше 6000,00 грн. вiдносити в склад малоцiнних необоротних матерiальних активiв. Нижче наводяться стандарти та iнтерпретацiї, i поправки (змiни) до них, але не вплинули на облiкову полiтику та окрему фiнансову звiтнiсть ПАТ "НВП Теплоавтомат":
- МСФЗ (IAS) 19 - "Виплати працiвникам" (у новiй редакцiї)
- МСФЗ (IAS) 28 - "Iнвестицiї в асоцiйованi компанiї та спiльнi пiдприємства"
- Поправки до МСФЗ (IFRS 1) - "Позики, наданi державою"
- Поправки до МСФЗ (IFRS) 7 - "Розкриття iнформацiї - взаємозалiк фiнансових активiв i фiнансових зобов'язань"
- МСФЗ (IFRS) 10 - "Консолiдована фiнансова звiтнiсть", МСФЗ (IAS) 27 - "Окрема фiнансова звiтнiсть"
- МСФЗ (IFRS) 11 - "Спiльна дiяльнiсть"
- МСФЗ (IFRS) 12 - "Розкриття iнформацiї про частки участi в iнших суб’єктах господарювання"
- Iнтерпретацiя (IFRIC) 20 - "Витрати на розкривнi роботи на етапi експлуатацiї розроблюваного вiдкритим способом родовища"
Критерiї визнання фiнансової звiтностi
Активи - ресурси, контрольованi пiдприємством, в результатi подiй минулих перiодiв, вiд яких пiдприємство очiкує отримання економiчної вигоди в майбутньому.
Зобов'язання - поточна заборгованiсть пiдприємства, що виникла внаслiдок подiй минулих перiодiв, врегулювання, якої призведе до вiдтоку з пiдприємства ресурсiв, що мiстять економiчну вигоду.
Капiтал - що залишається частка в активах пiдприємства пiсля вирахування всiх зобов'язань .
Дохiд - прирiст економiчних вигод протягом звiтного перiоду , у формi припливу (або збiльшення) активiв або зменшення зобов'язань, що приводить до збiльшення капiталу, не пов'язаного з внесками власникiв.
Витрати - зменшення економiчних вигод протягом звiтного перiоду, що вiдбувається у формi вiдпливу активiв або збiльшення зобов'язань , що спричиняють зменшення капiталу , не пов'язаного з його розподiлом мiж власниками (акцiонерами) .
Облiк нематерiальних активiв
Нематерiальнi активи пiдприємства враховуються i вiдображаються у фiнансовiй звiтностi згiдно МСБО 38 "Нематерiальнi активи".
Нематерiальними активами визнаються контрольованi суспiльством немонетарнi активи, якi не мають матерiальної форми, можуть бути iдентифiкованi окремо вiд пiдприємства i використовуються пiдприємством протягом перiоду бiльше 1 року (або операцiйного циклу) для виробництва, торгiвлi , в адмiнiстративних цiлях чи передачу в оренду iншим особам.
Собiвартiсть внутрiшньо генерованого нематерiального активу складається з усiх витрат на створення , виробництво та пiдготовку активу до використання. Витрати на дослiдження (науково- дослiднi роботи ) визнаються витратами в перiодi їх виникнення. Нарахування амортизацiї iнших нематерiальних активiв проводиться щомiсячно прямолiнiйним методом виходячи з термiну корисного використання . Термiн корисного використання визначається лiцензiйною угодою та / або оцiночним шляхом. При встановленнi термiну корисного використання оцiночним шляхом переважнiше прийняти найменшу з передбачуваних оцiнок строку корисного використання. У будь-якому випадку при оцiнцi строку корисного використання необхiдно виходити не бiльше нiж з п'яти рокiв , навiть якщо лiцензiєю або законодавством дозволений бiльший термiн , тобто пiсля закiнчення п'яти рокiв нематерiальний актив повинен бути повнiстю з амортизований .
Облiк основних засобiв.
Основнi засоби пiдприємства враховуються i вiдображаються у фiнансовiй звiтностi вiдповiдно до МСБО 16 " Основнi засоби".
Основнi Засоби - це активи, якi використовуються товариством для основної дiяльностi, для здачi в оренду iншим компанiям , або для адмiнiстративних цiлей i передбачається використовувати протягом бiльш одного року, не передбачаються до перепродажу здатнi приносити економiчнi вигоди в майбутньому можуть бути надiйно оцiненi для цiлей облiку та амортизацiї передбачено розподiл основних засобiв по групах. Термiн корисного використання для основних засобiв встановлено для групп згiдно законодавства України.
Нарахування амортизацiї за основними засобами проводиться щомiсячно прямолiнiйним методом .
Амортизацiя починає нараховуватися з першого числа мiсяця , наступного за датою введення в експлуатацiю.
Iншi витрати вiдображаються на рахунку прибуткiв i збиткiв у тому перiодi , в якому вони були понесенi.
Основнi засоби, вартiсть яких нижче 6000 грн. , дозволяється повнiстю списувати на собiвартiсть (зменшення оподатковуваної бази ) в момент введення основного засобу в експлуатацiю. Основний засiб вибуває у момент його фiзичного вибуття, яке оформляється актом. Навiть якщо основний засiб повнiстю замортизовано, воно залишається на балансi до моменту вибуття .
Облiк запасiв .
Облiк запасiв за мiжнародними стандартами фiнансової звiтностi регулюється МСБО 2 "Запаси" .
Запаси - це активи, якi утримуються для продажу в господарськiй дiяльностi перебувають у процесi виробництва для такого продажу або iснують у формi основних чи допомiжних матерiалiв для використання у виробничому процесi або при наданнi послуг.
Запаси слiд оцiнювати за найменшим з двох показникiв : собiвартiсть або чиста вартiсть реалiзацiї . Чиста вартiсть реалiзацiї - це можлива цiна реалiзацiї в ходi звичайної дiяльностi товариства за вирахуванням розрахункових витрат з продажу. Чиста вартiсть реалiзацiї для незавершеного виробництва i готової продукцiї на складi визначається за окремими найменуваннями .
Оцiнка вибуття запасiв ( вiдпуск у виробництво , продаж , безкоштовна передача тощо ) у бухгалтерському облiку здiйснюється методом "перше надходження - перший вiдпустку " ( ФIФО) .
Облiк незавершеного виробництва
Об'єктами незавершеного виробництва є незакiнченi калькуляцiйнi одиницi (замовлення, напiвфабрикати, вироби тощо) .
Незавершене виробництво входить до складу запасiв пiдприємства, тому має бути оцiнений на кожну дату балансу для вiдображення у фiнансовiй звiтностi пiдприємства. Вiдображення запасiв у фiнансовiй звiтностi проводиться за первiсною вартiстю .
Способом визначення кiлькiсного залишку незавершеного виробництва є проведення iнвентаризацiї .
У бухгалтерському облiку фактична собiвартiсть незавершеного виробництва дорiвнює залишку за дебетом рахунка 23 "Виробництво". В аналiтичному облiку фактична собiвартiсть вiдображається по замовленнях в розрiзi калькуляцiйних статей витрат.
Облiк дебiторської заборгованостi , резерв сумнiвних боргiв
Дебiторська заборгованiсть подiляється на 2 частини:
- Дебiторська заборгованiсть з основної дiяльностi
- Iнша дебiторська заборгованiсть (включає передоплати i аванси виданi ). Дебiторська заборгованiсть включає ПДВ (у випадках , коли рахунки виставляються з ПДВ) .
Первiсне визнання дебiторської заборгованостi здiйснюється за справедливою вартiстю переданих активiв. У Балансi вiдображати окремим рядком Дебiторську заборгованiсть за внутрiшнiми розрахунками . Дебiторська заборгованiсть вiдображається в балансi за чистою вартiстю реалiзацiї за вирахуванням резерву сумнiвних боргiв. Суму резерву сумнiвних боргiв формувати виходячи з питомої ваги безнадiйних боргiв у чистому доходi вiд реалiзацiї продукцiї, товарiв, робiт, послуг на умовах наступної оплати за три попереднi роки i не враховується в розрахунку суми потокової дебiторської заборгованостi за термiнами виникнення до пiвтора рокiв.
Списання безнадiйного боргу проводиться пiсля закiнчення строку позовної давностi або за рiшенням суду про банкрутство боржника. Якщо на момент списання заборгованостi пiд неї вже зроблений резерв, то списання заборгованостi проводиться за рахунок зменшення суми нарахованого резерву. Таким чином, звiт про прибутки i збитки не зачiпається.
Грошовi кошти та їх еквiваленти
Для цiлей бухгалтерського облiку до грошових коштiв вiдносяться грошi в будь-якiй формi: готiвка, поточнi рахунки в банках, перекази в дорозi .
До еквiвалентiв грошових коштiв вiдносяться короткостроковi (з термiном погашення не бiльше 3 -х мiсяцiв), високолiквiднi вкладення, легко оборотнi в заздалегiдь вiдому суму грошових коштiв i зазнають незначного ризику змiни їх вартостi, як, наприклад, чековi книжки та вклади по депозитах. Векселi, навiть короткостроковi, не є еквiвалентами грошових коштiв. Фiнансова звiтнiсть пiдприємства складається в нацiональнiй валютi України ( гривнi), що є функцiональною валютою. Господарськi операцiї, проведенi в iноземнiй валютi , при первiсному визнаннi вiдображаються у гривнi за курсом НБУ на дату здiйснення операцiї .
Курсовi рiзницi, що виникають при перерахунку вiдображаються пiдсумовуючим пiдсумком, у звiтi про фiнансовi результати того перiоду, в якому вони виникли.
Визнання доходiв i витрат
Доходи пiдприємства визнаються на основi принципу нарахування, коли iснує впевненiсть, що в результатi операцiї вiдбудеться збiльшення економiчних вигод , а сума доходу може бути достовiрно визначена.
Дохiд вiд реалiзацiї продукцiї визнається, тодi,коли фактично здiйснено перехiд вiд продавця до покупця значних ризикiв, переваг i контроль над активами ( товар вiдвантажено i право власностi передано), i дохiд вiдповiдає всiм критерiям визнання вiдповiдно до МСБО 18 .
Особливих умов визнання доходу вiд реалiзацiї готової продукцiї у вiдповiдностi з полiтикою пiдприємства не передбачено .
Визнанi доходи вiд звичайної дiяльностi класифiкуються в бухгалтерському облiку за такими групами:
- дохiд (виручка ) вiд реалiзацiї продукцiї (товарiв, робiт,послуг);
- НДДКР
- дохiд вiд послуг КПП, консультацiйнi послуги , прибирання територiї , роялтi
- дохiд вiд реалiзацiї iнших оборотних активiв;
- дохiд вiд операцiйної оренди активiв;
- дохiд вiд вiдшкодування комунальних послуг,
- дохiд вiд операцiйної курсової рiзницi;
- отриманi штрафи, пенi, неустойки;
-вiдшкодування ранiше списаних активiв;
- дохiд вiд списання кредиторської заборгованостi;
- iншi доходи вiд операцiйної дiяльностi;- дохiд вiд iнвестицiй в асоцiйованi пiдприємства;
- дохiд вiд iнвестицiй в дочiрнi пiдприємства;- дивiденди отриманi ;- вiдсотки отриманi ;
- iншi доходи вiд фiнансових операцiй;
- дохiд вiд реалiзацiї необоротних активiв;
- дохiд вiд безоплатно отриманих активiв ;
- iншi доходи вiд звичайної дiяльностi;
-вiдшкодування збиткiв вiд надзвичайних подiй;
- iншi надзвичайнi доходи .
Витрати, пов'язанi з отриманням доходу, визнаються одночасно з вiдповiдним доходом.
Облiк витрат здiйснювати згiдно МСФЗ.
Основна дiяльнiсть - операцiї, пов'язанi з виробництвом або реалiзацiєю (товарiв, робiт, послуг), якi є головною метою створення пiдприємства i забезпечують основну частку його доходу .
Об'єкт витрат - продукцiя, роботи, послуги або вид дiяльностi пiдприємства, якi потребують визначення, пов'язаних i їх виробництвом (виконанням ) витрат .
Звiдси, витрати на основну дiяльнiсть ( основне виробництво ) - це витрати, зробленi при виконаннi робiт, послуг, випуску продукцiї, пов'язанi безпосередньо з ними i потребують вартiсного визначення .
До затрат вiдносяться:
- Виробнича собiвартiсть. У виробничу собiвартiсть робiт , послуг включаються власнi витрати пiдприємства, пов'язанi з їх виконанням , а також витрати на виконання робiт стороннiми пiдприємствами , установами , органiзацiями (к / а ) .У виробничу собiвартiсть ( 23 рахунок ) включаються ;- прямi матерiальнi витрати;- прямi витрати на оплату працi;- iншi прямi витрати;- загальновиробничi витрати (рахунок 91 )
- Загальновиробничi витрати. До складу загальновиробничих витрат включаються витрати на управлiння i органiзацiю виконання робiт, послуг та випуском продукцiї.
- Адмiнiстративнi витрати. До адмiнiстративних витрат вiдносяться такi загальногосподарськi витрати, спрямованi на обслуговування та управлiння пiдприємством.
- Витрати на збут. Витрати на збут включають такi витрати , пов'язанi з реалiзацiєю ( збутом) продукцiї, робiт , послуг.
- Витрати з податку на прибуток. Витрати з податку на прибуток визначаються i вiдображаються у фiнансовiй звiтностi пiдприємства вiдповiдно до МСБО 12 . Витрати з податку на прибуток , що вiдображаються у звiтi про фiнансовi результати , складаються з сум поточного та вiдстроченого податку на прибуток.
- Подiї пiсля дати балансу. Керiвництво пiдприємства визначає порядок, дату пiдписання фiнансової звiтностi та осiб, уповноважених пiдписувати звiтнiсть.
- Податок на додану вартiсть. Порядок вiдображення у фiнансовiй звiтностi специфiки податку на додану вартiсть (далi по тексту - ПДВ), передбаченої законодавством України, мiжнародними стандартами фiнансової звiтностi не врегульованi. Вiдповiдно до законодавства України ПДВ виникає не тiльки на етапi передачi товарiв / послуг , але й на момент здiйснення попередньої оплати за такi товари / послуги, тобто в протирiччя з самою суттю справляння даного податку, а саме: " Додана вартiсть, що є основою для справляння ПДВ, виникає на всiх стадiях виробництва та обiгу товарiв / послуг, але не виникає при перерахуваннi попередньої оплати за такi товари / послуги" .

Баланс (Звiт про фiнансовий стан) станом на 31.12.2016 р.

|31.12.2016 г.|31.12.2015г.|31.12.2014г.
|тис. грн.|тис. грн.|тис. грн.
Необоротнi активи
Нематерiальнi активи|-|28|137
Основнi засоби|10947|11316|11690
Iнвестицiйна нерухомiсть|-|-|-
Довгостроковi фiнансовi iнвестицiї:|-|-|-
iншi фiнансовi iнвестицiї |-|-|-
Довгострокова дебiторська заборгованiсть |-|-|-
Вiдстроченi податковi активи |-|-|-
|10947|11344|11827
Оборотнi активи
Запаси |3481|2707|2990
Дебiторська заборгованiсть за продукцiю, товари, роботи, послуги|835|356|204
Дебiторська заборгованiсть за розрахунками:
за виданими авансами|359|237|222
з бюджетом|171|767|166
у тому числi з податку на прибуток|-|-|18
Iнша поточна дебiторська заборгованiсть
Поточнi фiнансовi iнвестицiї|942
-|931
-|796
-
Грошi та їх еквiваленти |2349|109|111
Iншi оборотнi активи |105|129|37
|8242|5236|4526
Усього активи|19189|16580|16353
Власний капiтал | | |
Зареєстрований капiтал |7215|7215|7215
Капiтал у дооцiнках|-|-|-
Резервний капiтал |-|-|-
Нерозподiлений прибуток (непокритий збиток) |(41)|(1240)|(1345)
|7174|5975|5870
Довгостроковi зобов’язання i забезпечення
Довгостроковi кредити банкiв|-|1875|1852
Iншi довгостроковi зобов’язання|-|-|-
Поточнi зобов’язання i забезпечення
Короткостроковi кредити банкiв|
-
|-|
-

Векселi виданi |1230|1071|2636
Поточна кредиторська заборгованiсть за:|-|-|-
товари, роботи, послуги |4635|3272|2338
розрахунками з бюджетом|1|-|-
у тому числi з податку на прибуток|-|-|-
розрахунками зi страхування|3|27|26
розрахунками з оплати працi|48|114|102
Поточна кредиторська заборгованiсть за одержаними авансами|5730|4017|3481
Поточна кредиторська заборгованiсть за розрахунками з учасниками
Поточнi забезпечення| 322| 195|135
Iншi поточнi зобов’язання|46|34|44
|12015|8730|8631
Усього капiтал та зобов’язання|19189|16580|16353


1.Основнi засоби.
На балансi пiдприємства облiковуються основнi засоби:
|31.12.2016|31.12.2015|31.12.2014
|тис. грн.|тис. грн.|тис. грн.
Первiсна вартiсть |24028|23441|22860
Сума зносу|13081|12125|11170
Залишкова вартiсть|10947|11316|11690
Амортизацiя основних засобiв обчислюється прямолiнiйним методом.
За 2015 рiк було придбано основних засобiв на 213 тис. грн., iз них:
- машини та обладнання – 209 тис. грн.,
- iнструменти, прилади, iнвентар- 4 тис.грн.
За 2016р. пiдприємством були придбанi машини та обладнання на суму 494 тис.грн., iнструменти, прилади, iнвентар на 9 тис.грн., малоцiннi необоротнi активи 8 тис.грн..
За 2015 рiк в наслiдок лiквiдацiї вибуло основних засобiв - по первiснiй вартостi 27 тис.грн., також i в 2016 роцi вибуло ОЗ на 27 тис.грн.

Основнi засоби представленi наступним чином:
вартiсть|Групи основних засобiв
|Будинки, споруди, передавальнi пристрої|Машини та обладнання|Транспортнi засоби|Iнструменти, прилади, iнвентар|Бiблiотечнi фонди|Малоцiннi необоротнi матерiальнi активи|Усього
Первiсна вартiсть:|||||||
Залишок на 31.12.2014р.|16036|6242|68|511|3||22860
поступило|388|213|0|4|||608
вибуло||26||1|||27
Залишок на 31.12.2015р.|1624|6429|68|514|3|3|23441
поступило|16|581||9||8|614
вибуло||27||1|||27
Залишок на 31.12.2016р.|16440|6983|68|523|3|11|24028
Накопичений знос:|||||||
Залишок на 31.12.2014р.|6872|3827|68|400|3||11170
Амортизацiя за 2015рiк|374|554||51|-|3|982
Вибуло за 2015р.||26||1|-||27
Залишок на 31.12.2015р|7246|4355|68|450|3|3|12125
Амортизацiя за 2016р.|375|566||32||8|981
Вибуло за 2016р.||25|||||25
Залишок на 31.12.2016р.|7621|4896|68|523|3|11|13081
Залишкова вартiсть:|||||||
Залишок на 31.12.2014р.|9164|2415|0|111|0|0|11690
Залишок на 31.12.2015р.|9178|2074|0|64|0|0|11316
Залишок на 31.12.2016р.|8819
|2087|0|41|0|0|10947

Станом на 31.12.2016 р. на пiдприємствi не iснує основних засобiв, що тимчасово не використовуються та основних засобiв (машин та обладнання), вилучених з експлуатацiї для продажу.
Переоцiнка основних засобiв за перiод 2014-2016 р.р. не проводилась. Проводилось за 2016 р.полiпшення основних засобiв на сумму 103 тис.грн.
Збитки у зв’язку з вибуттям основних засобiв вiдсутня.
2. Нематерiальнi активи.
Первiсна вартiсть на 2016 р. склала 1865,00 тис.грн. Залишкова вартiсть на кiнець 2016 р. вiдсутня у зв’язку з повною самортизованiстю нематерiальних активiв.
Амортизацiя на нематерiальнi активи нараховується прямолiнiйним методом.
Втрати вiд зменшення корисностi вiдсутня.
|31.12.2016|31.12.2015|31.12.2014
|тис. грн.|тис. грн.|тис. грн.
Первiсна вартiсть нематерiальних активiв|1865|1865|1865
Сума зносу|1865|1837| 1728
Залишкова вартiсть|-|28| 137


3. Фiнансовi активи
На балансi пiдприємства враховуються наступнi фiнансовi активи:
¦ дебiторська заборгованiсть за товари, роботи, послуги;
¦ грошовi кошти.
Фiнансовi активи вiдображаються в балансi по собiвартостi. Знецiнення дебiторської заборгованостi за товари, роботи, послуги за 2014-2016р. не вiдбувалось.
Поточна дебiторська заборгованiсть облiковувалася за первинною вартiстю. |31.12.2016|31.12.2015|31.12.2014
|тис. грн.|тис. грн.|тис. грн.
Дебiторська заборгованiсть за товари, роботи, послуги|835|356|204

Дебiторська заборгованiсть за розрахунками:
За виданими авансами 359 237 222
З бюджетом 171 767 166
Грошовi кошти 2349 109 111

Довгострокова дебiторська заборгованiсть на 2015 вiдсутня.
4.Iнша дебiторська заборгованiсть.
Iнша поточна дебiторська заборгованiсть на 2014 р склала-796 тис.грн, 2015р -931 тис.грн, 2016р -942 тис.грн.
Iншi необоротнi активи 2014р -37 тис.грн., 2015 р.-129 тис.грн.,2016 -105 тис.грн. .
5. Запаси.
Вибуття виробничих запасiв вiдображається за методами iдентифiкованої та середньозваженої собiвартостi вiдповiдної одиницi запасiв. Оцiнка запасiв на дату балансу вiдповiдає положенням прийнятої у ПрАТ "НВП "ТЕПЛОАВТОМАТ" облiкової полiтики.
Протягом звiтного перiоду оцiнка вибуття запасiв при їх вiдпуску у виробництво, продажу та iншому вибуттi виконувалась за методом середньозваженої собiвартостi.
Методи оцiнки товарно - матерiальних цiнностей на пiдприємствi на протязi звiтного перiоду не змiнювалися.
Надходження безоплатно отриманих запасiв вiдсутнє.
На дату балансу запаси, переданi на комiсiю та у заставу, вiдсутнi.
Дооцiнка та уцiнка запасiв у 2016 роцi не проводилася. На кiнець 2016.р за рахунок запущення нового заказу була значна кiлькiсть незавершеного виробництва на суму-493 тис.грн.
Склад запасiв наведений нижче:

|Залишок
на 31.12.2014 року|Залишок
на 31.12.2015 року|Залишок
на 31.12.2016 року
Виробничi запаси |339|312|467
Незавершене виробництво|248|427|493
Готова продукцiя|2172|1736|2189
Товари|231|231|332
Всього|2990|2707|3481

Передачi запасiв на комiсiю, переробку та в залог не здiйснювалось.
6. Власний капiтал.
Звiт про власний капiтал
Власний капiтал становить:
|31.12.2015|31.12.2015|31.12.2014
|тис. грн.|тис. грн.|тис. грн.
Зареєстрований капiтал|7215|7215|7215
Капiтал у дооцiнках|||
Резервний капiтал|||
Непокритий збиток|(41)|(1240)| (1345)
|7174|5975|5870

Станом на 31.12.2016 р. власний капiтал склав 7174 тис. грн., за рахунок:
- статутного капiтал –7215 тис. грн. який розподiлений на 4810 тис.грн. простих iменних акцiй, номiнальною вартiстю 1,5 грн. кожна;
- непокритий збиток 41 тис.грн.

7. Довгостроковi зобов'язанн i забезпечення
В довгостроковi зобов’язання на пiдприємствi ввiйшов лише довгостроковий кредит в 2012р. взятий у дол.США, який на початок 2016 року складав 1875 тис. грн. i на протязi року було достроково виплачено кредитну лiнiю в повному обсязi за рахунок коштiв поручителя, якi до кiнця року також були повернутi.
8. Поточнi зобов'язання.
Станом на 31.12.2016 р. на балансi кредиторська заборгованiсть за товари,роботи, послуги склала 4635 тис. грн. Iншi поточнi зобов’язання склали на 2016 р.- 46 тис.грн. Не передбачуванi зобов'язання , котрi можуть виникнути внаслiдок минулих подiй, керiвництвом товариства оцiнюються як такi ,що не iснують на дату балансу.

Поточнi зобов’язання вiдображаються в балансi по сумi погашення i складають:


|31.12.2016|31.12.2015|31.12.2014
|тис. грн.|тис. грн.|тис. грн.
Короткостроковi кредити банкiв|-|-|-
Векселя виданi|1230|1071|2636
кредиторська заборгованiсть за одержаними авансами |5730|4017|3481
товари (роботи, послуги) |4635|3272|2338
поточнi зобов’язання за розрахунками з бюджетом |1|-|4
поточнi зобов’язання за розрахунками зi страхування |3|27|26
поточнi забезпечення|322|195|135
поточнi зобов’язання з оплати працi |48|114|102
iншi поточнi зобов’язання |44|63|125
|776|652|653

Станом на 31.12.2016 р. на балансi кредиторська заборгованiсть за розрахунками з бюджетом склала 1 тис.грн Резерв вiдпусток на 2016 р склав -322 тис.грн.
Непередбачуванi зобов'язання , котрi можуть виникнути внаслiдок минулих подiй, керiвництвом товариства оцiнюються як такi ,що не iснують на дату балансу.
Звiт про фiнансовi результати
Звiт про фiнансовi результати у ПрАТ "НВП "ТЕПЛОАВТОМАТ" складений на основi даних бухгалтерського облiку, який ведеться згiдно Закону України "Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi", вiд 16 липня 1999 року № 996-XIV з урахуванням внесених до нього змiн та згiдно з вимогами МСФЗ та МСБО для забезпечення єдиних (постiйних) принципiв, методiв i процедур при вiдображеннi поточних операцiй у облiку.
Виручку по бартерним контрактам за звiтний перiод пiдприємство не отримувало.

Доход пiдприємства (без урахування ПДВ) включає в себе:
|2016 рiк|2015 рiк
|тис.грн.|тис.грн.
чистий доход (виручку) вiд реалiзацiї продукцiї (товарiв, робiт, послуг) |19806|14332
iншi операцiйнi доходи|4831|4925
iншi фiнансовi доходи|37|-
iншi доходи|17|6

Витрати пiдприємства:|
2016 рiк|
2015 рiк
|тис.грн.|тис.грн.
собiвартiсть реалiзованої продукцiї (товарiв, робiт, послуг) |14487|11221
адмiнiстративнi витрати |2119|1827
витрати на збут|2449|505
iншi операцiйнi витрати |4174|5120
Фiнансовi витрати|106|297
iншi витрати |2|-

Податок на прибуток вiд звичайної дiяльностi за 2016 р. склав 123 тис. грн. Валовий рибуток склав -5319 тис.грн. з розрахунка дохiду з податку на прибуток вiд звичайної дiяльностi – 19806 тис. грн. та собiвартiсть за 2016 р яка склала – 14487 тис.грн. За результатами дiяльностi за 2016 рiк пiдприємство має чистий прибуток у розмiрi 1231 тис. грн.
Дивiденди у 2015-2016 р. не виплачувались. Вiдсотки по кредиту склали в 2016 р.-106 тис. грн., 2015 р.-297 тис. грн..
Звiт про рух грошових коштiв
Звiт про грошовi потоки складений у вiдповiдностi, до чинного законодавства України та Наказу по ПрАТ "НВП "ТЕПЛОАВТОМАТ" "Про облiкову полiтику та органiзацiю бухгалтерського облiку" вiд 03 сiчня 2013 року № 1 та вимогам МСФЗ.
За результатами аналiзу облiкової полiтики можна зробити висновки, що ПрАТ "НВП "ТЕПЛОАВТОМАТ" при складаннi Звiту про грошовi потоки застосовує, прямий метод, згiдно МСБО 7 "Рух грошових коштiв", де розкрито iнформацiю про основнi класи валових надходжень грошових коштiв. У звiтi вiдображено рух грошових коштiв вiд операцiйної, iнвестицiйної та фiнансової дiяльностi.
Операцiйна дiяльнiсть полягає в отриманнi прибутку вiд продажу товарiв, робiт (послуг).

1.Рух коштiв у результатi операцiйної дiяльностi
Надходження:
|2016 рiк|2015 рiк
|тис.грн.|тис.грн.
Реалiзацiя продукцiї(товарiв,робiт,послуг) |3579|2202
Повернення податкiв i зборiв|24|-
Покупцiв i замовникiв авансiв|24195|17419
Повернення авансiв|324|122
Цiльове фiнансування|164|
Надходження вiд оренди|1166|885
Iншi надходження|25|13
Витрачання:|
2016 рiк|
2015 рiк
|тис.грн.|тис.грн.
Товарiв (робiт, послуг)|6272|3964
Працi |1438|894
Вiдрахувань на соцiальнi заходи|349|409
Зобов'язань з податкiв i зборiв|816|461
Зобов'язань з iнших податкiв i зборiв|67|34
Витрати на оплату зобов'язань з ПДВ|-|-
Зобов'язань з iнших податкiв i зборiв|749|427
Витрачення на оплату авансiв|14387|10785
Витрачення на оплату повернення авансiв|105|714
iншi витрачання |1441|1880
2.Рух коштiв у результатi iнвестицiйної дiяльностi
Надходження вiд реалiзацiї:
|2016 рiк|2015 рiк
|тис.грн.|тис.грн.
Надходження вiд погашення позик|616|422
Iншi надходження|37|
Витрачення на придбання:
|2016 рiк|2015 рiк
|тис.грн.|тис.грн.
необоротних активiв |467|216
надання позик|560|451
3.Рух коштiв у результатi фiнансової дiяльностi
Надходження:
|2016 рiк|2015 рiк
|тис.грн.|тис.грн.
отримання позики|2400|-

Витрачення на:
|2016 рiк|2015 рiк
|тис.грн.|тис.грн.
погашення позики|4361|868
витрати на сплату вiдсоткiв|106|297

Чистий рух грошових коштiв за звiтний перiод
|2016 рiк|2015 рiк
|тис.грн.|тис.грн.
Залишок коштiв на початок|109|111
Вплив змiн валютних курсiв на залишок коштiв|12|-126
Залишок коштiв на кiнець|2349|109
Чистий рух грошових коштiв|2228|124

Станом на 31.12.2016р. на балансi враховуються грошовi кошти в сумi 2349 тис.грн. Еквiваленти грошових коштiв на балансi не враховуються.
Грошовi кошти складаються з коштiв вiд операцiйної дiяльностi та iнвестицiйної дiяльностi. Чистий рух грошових коштiв у результатi операцiйної дiяльностi за 2015р. складає 1534 тис. грн., 2016р -4669 тис. грн.. Видаток чистого руху коштiв вiд iнвестицiйної дiяльностi складає в 2015-245 тис.грн., 2016 р- 374 тис.грн. за рахунок придбання основних засобiв.
Чистий рух коштiв (надходження) - за 2016 рiк складає - 2228 тис. грн.,(витрат) – за 2015р .124 тис.грн.

Операцiї зi зв’язаними сторонами.
В фiнансовiй звiтностi пiдприємства зв’язаними сторонами вважаються сторони, одна з яких контролює органiзацiю або контролюється нею, або разом з органiзацiєю є об’єктом спiльного контролю.
Вiдповiдно до МСБО 24 " Розкриття iнформацiї про зв’язанi сторони", у разi здiйснення операцiй з пов’язаними сторонами товариство дотримується рiвня звичайних цiн та поточних потреб господарської дiяльностi. Операцiй зi зв’язаними сторонами пiдприємство за 2016 р. немає.
Подiї пiсля звiтної дати.
Подiй, якi могли суттєво вплинути на дiяльнiсть пiдприємства, пiсля звiтної дати до дати затвердження фiнансової звiтностi не вiдбулось.
Товариство оцiнило що в перiод з 31.12.2016 р. i до дати затвердження фiнансової звiтностi до випуску , iснування наступних подiй:
а) подiї, якi свiдчать про умови, що iснували на кiнець звiтного перiоду (подiї, якi вимагають коригування фiнансової звiтностi за рiк 2016); та
б) подiї, якi свiдчать про умови, що виникли пiсля звiтного перiоду (подiї, якi не вимагають коригування фiнансової звiтностi, але вимагають певних розкриттiв).
Пiдприємством на дату затвердження звiту було виявлено подiю типу а) (с запiзненням отримано первиннi документи) в результатi чого було подану уточнену звiтнiсть i на дату затвердження звiту показники уже врахованi зi змiнами.
Умовнi та договiрнi зобов'язання
Договiрнi зобов’язання
Товариство не має нiяких договiрних невiдказних чи iнших обтяжливих зобов’язань. Товариство не має договiрних зобов’язань з майбутнього придбання або продажу основних засобiв, iнвестування тощо. Товариство не виступає поручителем (не надавала гарантiй).
Умовнi зобов’язання
Товариство не має умовних активiв чи зобов’язань станом на 31.12.2016 р. Товариство на даний час є стороною судового процессу з Головним управлiнням Державної служби з надзвичайних ситуацiй у Харкiвськiй обл.., але цей процес нiяк не вплине на затверджену фiнансову звiтнiсть 2016 р.
Товариство не бере участi у недержавних пенсiйних планах.

Безперервнiсть дiяльностi.
Товариство складає звiтнiсть на основi безперервностi. Управлiнський персонал не має намiрiв лiквiдувати товариство чи припиняти дiяльнiсть. Товариству не вiдомо про суттєвi невизначеностi, пов’язанi з подiями чи умовами, якi можуть спричинити значний сумнiв щодо здатностi Товариства продовжувати дiяльнiсть на безперервнiй основi.
Економiчне середовище, в якому Товариство здiйснює дiяльнiсть.
Товариство усвiдомлює, що на процес рiшення поставлених завдань будуть впливати фактори зовнiшнього та внутрiшнього середовища, якi будуть стримувати або стимулювати його розвиток. Керiвництво вважає за доцiльне окреслити коло таких найбiльш впливових зовнiшнiх та внутрiшнiх факторiв.
Внутрiшнi фактори: рiвень професiйних знань, вмiнь та навичок персоналу; технологiчна ефективнiсть; гнучкiсть системи управлiння Товариства, та її адекватнiсть завданням, якi стоять перед ним; конкурентоспроможнiсть в рiзних сегментах ринку; рiвень ризику по операцiях з покупцями; структура, строковiсть та вартiсть ресурсiв, рiвень ризику по операцiях з банками; рiвень розвитку iнформацiйної системи Товариства, її спроможнiсть забезпечувати пiдтримку прийняття управлiнських рiшень своєчасною та адекватною iнформацiєю; розвиненiсть вiдносин з клiєнтами, спектр продукцiї та послуг, їх якiсть i вартiсть.
Фактори зовнiшнього середовища: темпи росту ВВП; iнфляцiйнi процеси; монетарна полiтика НБУ; тенденцiї на свiтових ринках; обсяг та структура зовнiшнього та внутрiшнього боргу; рiвень грошових доходiв населення, величина та динамiка заборгованостi по виплатi заробiтної плати, пенсiй; платiжна дисциплiна; законодавча база, її стабiльнiсть i прозорiсть; кредитоспроможнiсть та платоспроможнiсть клiєнтiв Товариства ; iнвестицiї та приватизацiйнi процеси; тенденцiї розвитку пiдприємницької дiяльностi, ступiнь розвитку жорсткої конкуренцiї в центрi та регiонах.
Полiтично-економiчна ситуацiя дещо покращується але все одно країна немає стабiльного розвитку , це негативно впливає на фiнансовий та корпоративний сектори в Українi. Керiвництво вважає найбiльш точним лише короткочасний прогноз зовнiшнього середовища, в якому буде дiяти Товариство, в залежностi вiд змiн якого необхiдно буде вносити корективи у перелiк поставлених завдань та до комплексу заходiв по їх реалiзацiї.
Кiнцевий результат розвитку та наслiдки полiтичної та економiчної нестабiльностi важко спрогнозувати, однак вони можуть мати подальший негативний вплив на економiку України та дiяльнiсть Товариства.

Д/В

Д/В

Д/В