Дата розміщення: 29.09.2014

Річний звіт за 2013 рік

Примітки до фінансової звітності, складеної відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності

Примiтки
до фiнансової звiтностi
ПУБЛIЧНОГО АКЦIОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА
"НАУКОВОВ ВИРОБНИЧЕ ПIДПРИЄМСТВО ТЕПЛОАВТОМАТ"
за 2013 р.

Фiнансова звiтнiсть публiчного акцiонерного товариства (далi по тексту пiдприємство) складена у вiдповiдностi з Законом України "Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi" № 996-ХIV вiд 16.07.99 р. зi змiнами та доповненнями, чинними мiжнародними стандартами фiнансової звiтностi (МСФЗ) та тлумаченнями, розробленими Комiтетом з тлумачень мiжнародної фiнансової звiтностi та облiковою полiтикою прийнятою Наказом президента пiдприємства
Згiдно Наказу Президента № 1 вiд 03.01.2012р датою переходу на МСФЗ прийнято 1 сiчня 2012 р.
До складу фiнансової звiтностi за 2013 рiк входить:
- Баланс (Звiт про фiнансовий стан) станом на 31.12.2013 р.;
- Звiт про фiнансовi результати (Звiт про сукупний дохiд) за 2013 рiк;
- Звiт про рух грошових коштiв за 2013 рiк;
- Звiт про власний капiтал за 2013 рiк;
- Примiтки до фiнансової звiтностi за 2013 рiк.
Валютою фiнансової звiтностi є грошова одиниця України - гривня, одиниця вимiру - тис. грн.
Особова iнформацiя про ПАТ "НВП ТЕПЛОАВТОМАТ"
Iдентифiкацiйний код 00225667
Мiсце знаходження: 61001 м. Харкiв, Червонозаводський р-н, вул. Кiрова,38

Харкiвський завод "Теплоавтомат" був органiзований у 1937. В 27.04.2011 роцi перереєстровано в Публiчне акцiонерне товариство " НАУКОВО-ВИРОБНИЧЕ ПIДПРИЕМСТВО ТЕПЛОАВТОМАТ"
Статутний фонд товариства складає 7215000,00 грн., який подiлений на 4810000,00 штук простих iменних акцiй рiвною вартiстю 1,5 грн.
Кiлькiсть акцiонерiв - 443
Керує пiдприємством Правлiння, яке очолює Голова правлiння - президент.
Основними напрямками спецiалiзацiї ПАТ "ПНВ ТЕПЛОАВТОМАТ"
-Установлення та монтаж машин i устаткування
-Виробництво iнструментiв i обладнання для вимiрювання, дослiдження та навiгацiї
-Надання в оренду й експлуатацiю власного чи орендованого нерухомого майна

Голова правлiння пiдприємства - Бiкєєв Тахир Рабiфович
Головний бухгалтер - Бухта Тетяна Володимирiвна

Основа пiдготовки фiнансової звiтностi.
Дана фiнансова звiтнiсть пiдготовлена вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi (далi - МСФЗ). Ця фiнансова звiтнiсть є першим повним пакетом фiнансової звiтностi, пiдготовленої у вiдповiдностi до МСФЗ 1 "Перше застосування Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi". Згiдно з вимогами МСФЗ 1, пiдприємство розкриває узгодження власного капiталу у звiтностi за попереднiми ПСБО з власним капiталом у звiтностi за МСФЗ станом на дату переходу 01.01.2012 р. Пiдприємство не наводить узгоджень сукупного доходу за 2012 рiк та власного капiталу станом на 31.12.2012 р., тому що припинила облiк за ПСБО на 01.01.2012 р. та немає узгоджувальної iнформацiї за 2012 рiк та на 31.12.2012.
Фiнансова звiтнiсть складена у вiдповiдностi до МСФЗ, що є чинними станом на 31.12.2013 р. Пiдприємство не застосовує жодних МСФЗ достроково.
Формат фiнансових звiтiв представлений з урахуванням вимог Мiнiстерства фiнансiв України, що затверджує форми фiнансових звiтiв в Українi. Рядки не мiстять посилань на вiдповiднi Примiтки, тому що це не передбачено формами, але Примiтки структурованi для полегшення користування.
Ця фiнансова звiтнiсть складена в тисячах гривень, всi суми округленi до тис. грн., крiм випадкiв, де вказано iнше.
Дана фiнансова звiтнiсть пiдготовлена у вiдповiдностi з принципом оцiнки за iсторичною собiвартiстю.
Пiдприємство веде свої бухгалтерськi записи в українськiй гривнi, як того вимагають нацiональнi стандарти бухгалтерського облiку.
Пiдприємство визначило українську гривню в якостi функцiональної валюти, одиниця вимiру - тис. грн.
Фiнансова звiтнiсть пiдготовлена з використанням припущення про продовження дiяльностi пiдприємства в осяжному майбутньому, що передбачає реалiзацiю активiв та погашення зобов'язань в ходi нормальної операцiйної дiяльностi.
Пiдготовка фiнансової звiтностi вимагає вiд керiвництва оцiнок i припущень, якi впливають на вiдображення у звiтностi сум активiв i зобов'язань та розкриття iнформацiї про потенцiйнi активи та зобов'язання на дату складання балансу (звiту про фiнансовий стан).

Опис важливих аспектiв облiкової полiтики.
Прийнята облiкова полiтика застосовується вперше для повного пакету фiнансової звiтностi за МСФЗ. Надалi планується застосування такої облiкової полiтики, що вiдповiдатиме облiковiй полiтицi, застосованiй в попередньому звiтному роцi, за винятком добровiльної змiни облiкової полiтики, i можливого впливу наведених нижче стандартiв та iнтерпретацiй i поправок (змiн) до них, якi набирають чинностi з 1 сiчня 2014 року та iнших майбутнiх дат.
Протягом 2012-2013 рр. облiкова полiтика фактично не змiнювалася. Нижче наводяться стандарти та iнтерпретацiї, i поправки (змiни) до них, якi набули чинностi у 2013 роцi, але не вплинули на облiкову полiтику та окрему фiнансову звiтнiсть ПАТ "НВП Теплоавтомат":
- МСФЗ (IAS) 19 - "Виплати працiвникам" (у новiй редакцiї)
- МСФЗ (IAS) 28 - "Iнвестицiї в асоцiйованi компанiї та спiльнi пiдприємства"
- Поправки до МСФЗ (IFRS 1) - "Позики, наданi державою"
- Поправки до МСФЗ (IFRS) 7 - "Розкриття iнформацiї - взаємозалiк фiнансових активiв i фiнансових зобов'язань"
- МСФЗ (IFRS) 10 - "Консолiдована фiнансова звiтнiсть", МСФЗ (IAS) 27 - "Окрема фiнансова звiтнiсть"
- МСФЗ (IFRS) 11 - "Спiльна дiяльнiсть"
- МСФЗ (IFRS) 12 - "Розкриття iнформацiї про частки участi в iнших суб'єктах господарювання"
- Iнтерпретацiя (IFRIC) 20 - "Витрати на розкривнi роботи на етапi експлуатацiї розроблюваного вiдкритим способом родовища"
Крiм того, нижче наводяться стандарти та iнтерпретацiї, i поправки (змiни) до них, якi були випущенi, але ще не вступили в силу на дату фiнансової звiтностi (31 грудня 2013 року). ПАТ "Готель "МИР" має намiр застосовувати цi стандарти з дати набуття чинностi, якщо вони є доречними (або будуть надалi доречнi) для її дiяльностi.
Поправки до МСФЗ (IAS) 32 - "Взаємозалiк фiнансових активiв i фiнансових зобов'язань"
В рамках цих поправок роз'яснюється значення фрази "на даний момент володiє юридично закрiпленим правом на здiйснення взаємозалiку". Поправки також описують, як слiд правильно застосовувати критерiї взаємозалiку в МСФЗ (IAS) 32 стосовно систем розрахункiв (таких як системи єдиного клiрингового центру). Передбачається, що данi змiни не вплинуть на фiнансову звiтнiсть Пiдприємства. Поправки набувають чинностi для рiчних звiтних перiодiв, що починаються 1 сiчня 2014 р. або пiсля цiєї дати.
МСФЗ (IFRS) 9 - "Фiнансовi iнструменти"
МСФЗ (IFRS) 9 був випущений за результатами першого етапу проекту Ради з МСФЗ iз замiни МСФЗ (IAS) 39. Спочатку передбачалося, що стандарт набуде чинностi для рiчних звiтних перiодiв, що починаються 1 сiчня 2013 р., але потiм дата обов'язкового застосування була перенесена на 1 сiчня 2015 р. Застосування МСФЗ (IFRS) 9 може в майбутньому вплинути на класифiкацiю та оцiнку фiнансових активiв (оскiльки всi некотированi iнструменти капiталу, що облiковуються за собiвартiстю, повиннi будуть облiковуватися за справедливою вартiстю). Компанiя оцiнить цей вплив у майбутньому, комплексно з матерiалами iнших етапiв проекту пiсля їхньої публiкацiї.
Поправки до МСФЗ (IFRS) 10", МСФЗ (IFRS) 12, МСФЗ (IAS) 27 - "Iнвестицiйнi компанiї "
Цi поправки роблять виключення з вимог щодо консолiдацiї, а саме: iнвестицiйнi компанiї не повиннi консолiдувати iнвестицiї, якi вони, в сутностi, контролюють, проте повиннi облiковувати та оцiнювати цi iнвестицiї за справедливою вартiстю. Цi поправки не вплинуть на окрему фiнансову звiтнiсть Компанiї. Поправки набувають чинностi для рiчних звiтних перiодiв, що починаються 1 сiчня 2014 р. або пiсля цiєї дати.
Поправки до МСФЗ (IAS) 39 та МСФЗ (IFRS) 9 - Поновлення деривативiв та продовження облiку хеджування
Цi поправки передбачають винятки щодо вимоги про припинення облiку хеджування в умовах, коли iнструмент хеджування потрiбно поновити в результатi вимог закону або нормативного акту. Передбачається, що цi змiни не вплинуть на фiнансову звiтнiсть Пiдприємства. Поправки набувають чинностi для рiчних звiтних перiодiв, що починаються 1 сiчня 2014 р. або пiсля цiєї дати.
Запропонованi поправки до МСФЗ (IAS) 36 - Розкриття iнформацiї про суму вiдшкодування для нефiнансових активiв
Цi поправки стосуються розкриття щодо сум вiдшкодування знецiнених активiв, а саме їхньої справедливої вартостi за вирахуванням витрат на продаж, як наслiдок набуття чинностi нового стандарту МСФЗ (IFRS) 13 "Оцiнка справедливої вартостi". Передбачається, що цi змiни суттєво не вплинуть на фiнансову звiтнiсть Пiдприємства. Поправки набувають чинностi для рiчних звiтних перiодiв, що починаються 1 сiчня 2014 р. або пiсля цiєї дати.
Iнтерпретацiя IFRIC 21 "Обов'язковi платежi (збори)"
Основним питанням Iнтерпретацiє є: коли пiдприємство повинно визнати зобов'язання зi сплати зборiв, що накладаються державними органами (крiм податкiв на прибуток). Зобов'язуюча подiя роз'яснена як подiя або дiяльнiсть, визначена у вiдповiдному законодавствi, яка призводить до сплати збору. Ця iнтерпретацiя не вплине на фiнансову звiтнiсть Компанiї, оскiльки поточна облiкова полiтика передбачає нарахування зобов'язань по всiх обов'язкових платежах (зборах) вiдповiдним чином. Iнтерпретацiя набуває чинностi для рiчних звiтних перiодiв, що починаються 1 сiчня 2014 р. або пiсля цiєї дати.
Критерiї визнання фiнансової звiтностi
Активи - ресурси, контрольованi пiдприємством, в результатi подiй минулих перiодiв, вiд яких пiдприємство очiкує отримання економiчної вигоди в майбутньому.
Зобов'язання - поточна заборгованiсть пiдприємства, що виникла внаслiдок подiй минулих перiодiв, врегулювання, якої призведе до вiдтоку з пiдприємства ресурсiв, що мiстять економiчну вигоду.
Капiтал - що залишається частка в активах пiдприємства пiсля вирахування всiх зобов'язань .
Дохiд - прирiст економiчних вигод протягом звiтного перiоду , у формi припливу (або збiльшення) активiв або зменшення зобов'язань, що приводить до збiльшення капiталу, не пов'язаного з внесками власникiв.
Витрати - зменшення економiчних вигод протягом звiтного перiоду, що вiдбувається у формi вiдпливу активiв або збiльшення зобов'язань , що спричиняють зменшення капiталу , не пов'язаного з його розподiлом мiж власниками (акцiонерами) .
Облiк нематерiальних активiв
Нематерiальнi активи пiдприємства враховуються i вiдображаються у фiнансовiй звiтностi згiдно МСБО 38 "Нематерiальнi активи".
Нематерiальними активами визнаються контрольованi суспiльством немонетарнi активи, якi не мають матерiальної форми, можуть бути iдентифiкованi окремо вiд пiдприємства i використовуються пiдприємством протягом перiоду бiльше 1 року (або операцiйного циклу) для виробництва, торгiвлi , в адмiнiстративних цiлях чи передачу в оренду iншим особам.
Собiвартiсть внутрiшньо генерованого нематерiального активу складається з усiх витрат на створення , виробництво та пiдготовку активу до використання. Витрати на дослiдження (науково- дослiднi роботи ) визнаються витратами в перiодi їх виникнення. Нарахування амортизацiї iнших нематерiальних активiв проводиться щомiсячно прямолiнiйним методом виходячи з термiну корисного використання . Термiн корисного використання визначається лiцензiйною угодою та / або оцiночним шляхом. При встановленнi термiну корисного використання оцiночним шляхом переважнiше прийняти найменшу з передбачуваних оцiнок строку корисного використання. У будь-якому випадку при оцiнцi строку корисного використання необхiдно виходити не бiльше нiж з п'яти рокiв , навiть якщо лiцензiєю або законодавством дозволений бiльший термiн , тобто пiсля закiнчення п'яти рокiв нематерiальний актив повинен бути повнiстю з амортизований .
Облiк основних засобiв.
Основнi засоби пiдприємства враховуються i вiдображаються у фiнансовiй звiтностi вiдповiдно до МСБО 16 " Основнi засоби".
Основнi Засоби - це активи, якi використовуються компанiєю для основної дiяльностi, для здачi в оренду iншим компанiям , або для адмiнiстративних цiлей i передбачається використовувати протягом бiльш одного року, не передбачаються до перепродажу здатнi приносити економiчнi вигоди в майбутньому можуть бути надiйно оцiненi для цiлей облiку та амортизацiї передбачено розподiл основних засобiв по групах. Термiн корисного використання для основних засобiв встановлено для групп згiдно законодавства України.
Нарахування амортизацiї за основними засобами проводиться щомiсячно прямолiнiйним методом .
Амортизацiя починає нараховуватися з першого числа мiсяця , наступного за датою введення в експлуатацiю.
Iншi витрати вiдображаються на рахунку прибуткiв i збиткiв у тому перiодi , в якому вони були понесенi.
Основнi засоби, вартiсть яких нижче 1000 грн , дозволяється повнiстю списувати на собiвартiсть (зменшення оподатковуваної бази ) в момент введення основного засобу в експлуатацiю. Основний засiб вибуває у момент його фiзичного вибуття, яке оформляється актом. Навiть якщо основний засiб повнiстю замортизовано, воно залишається на балансi до моменту вибуття .
Облiк запасiв .
Облiк запасiв за мiжнародними стандартами фiнансової звiтностi регулюється МСБО 2 "Запаси" .
Запаси - це активи , якi утримуються для продажу в господарськiй дiяльностi перебувають у процесi виробництва для такого продажу або iснують у формi основних чи допомiжних матерiалiв для використання у виробничому процесi або при наданнi послуг.
Запаси слiд оцiнювати за найменшим з двох показникiв : собiвартiсть або чиста вартiсть реалiзацiї . Чиста вартiсть реалiзацiї - це можлива цiна реалiзацiї в ходi звичайної дiяльностi Компанiї за вирахуванням розрахункових витрат з продажу. Чиста вартiсть реалiзацiї для незавершеного виробництва i готової продукцiї на складi визначається за окремими найменуваннями .
Оцiнка вибуття запасiв ( вiдпуск у виробництво , продаж , безкоштовна передача тощо ) у бухгалтерському облiку здiйснюється методом "перше надходження - перший вiдпустку " ( ФIФО) .
Облiк незавершеного виробництва
Об'єктами незавершеного виробництва є незакiнченi калькуляцiйнi одиницi (замовлення , напiвфабрикати , вироби тощо) .
Незавершене виробництво входить до складу запасiв пiдприємства, тому має бути оцiнений на кожну дату балансу для вiдображення у фiнансовiй звiтностi пiдприємства . Вiдображення запасiв у фiнансовiй звiтностi проводиться за первiсною вартiстю .
Способом визначення кiлькiсного залишку незавершеного виробництва є проведення iнвентаризацiї .
У бухгалтерському облiку фактична собiвартiсть незавершеного виробництва дорiвнює залишку за дебетом рахунка 23 "Виробництво". В аналiтичному облiку фактична собiвартiсть вiдображається по замовленнях в розрiзi калькуляцiйних статей витрат.
Облiк дебiторської заборгованостi , резерв сумнiвних боргiв
Дебiторська заборгованiсть подiляється на 2 частини:
- Дебiторська заборгованiсть з основної дiяльностi
- Iнша дебiторська заборгованiсть (включає передоплати i аванси виданi ). Дебiторська заборгованiсть включає ПДВ (у випадках , коли рахунки виставляються з ПДВ) .
Первiсне визнання дебiторської заборгованостi здiйснюється за справедливою вартiстю переданих активiв. У Балансi вiдображати окремим рядком Дебiторську заборгованiсть за внутрiшнiми розрахунками . Дебiторська заборгованiсть вiдображається в балансi за чистою вартiстю реалiзацiї за вирахуванням резерву сумнiвних боргiв. Суму резерву сумнiвних боргiв формувати виходячи з питомої ваги безнадiйних боргiв у чистому доходi вiд реалiзацiї продукцiї , товарiв , робiт , послуг на умовах наступної оплати за три попереднi роки i не враховується в розрахунку суми потокової дебiторської заборгованостi за термiнами виникнення до пiвтора рокiв.
Списання безнадiйного боргу проводиться пiсля закiнчення строку позовної давностi або за рiшенням суду про банкрутство боржника. Якщо на момент списання заборгованостi пiд неї вже зроблений резерв, то списання заборгованостi проводиться за рахунок зменшення суми нарахованого резерву. Таким чином, звiт про прибутки i збитки не зачiпається.
Грошовi кошти та їх еквiваленти
Для цiлей бухгалтерського облiку до грошових коштiв вiдносяться грошi в будь-якiй формi : готiвка, поточнi рахунки в банках, перекази в дорозi .
До еквiвалентiв грошових коштiв вiдносяться короткостроковi (з термiном погашення не бiльше 3 -х мiсяцiв), високолiквiднi вкладення , легко оборотнi в заздалегiдь вiдому суму грошових коштiв i зазнають незначного ризику змiни їх вартостi, як, наприклад, чековi книжки та вклади по депозитах. Векселi, навiть короткостроковi, не є еквiвалентами грошових коштiв. Фiнансова звiтнiсть пiдприємства складається в нацiональнiй валютi України ( гривнi), що є функцiональною валютою . Господарськi операцiї, проведенi в iноземнiй валютi , при первiсному визнаннi вiдображаються у гривнi за курсом НБУ на дату здiйснення операцiї .
Курсовi рiзницi, що виникають при перерахунку вiдображаються пiдсумовуючим пiдсумком, у звiтi про фiнансовi результати того перiоду, в якому вони виникли.
Визнання доходiв i витрат
Доходи пiдприємства визнаються на основi принципу нарахування, коли iснує впевненiсть, що в результатi операцiї вiдбудеться збiльшення економiчних вигод , а сума доходу може бути достовiрно визначена.
Дохiд вiд реалiзацiї продукцiї визнається, тодi ,коли фактично здiйснено перехiд вiд продавця до покупця значних ризикiв , переваг i контроль над активами ( товар вiдвантажено i право власностi передано ) , i дохiд вiдповiдає всiм критерiям визнання вiдповiдно до МСБО 18 .
Особливих умов визнання доходу вiд реалiзацiї готової продукцiї у вiдповiдностi з полiтикою пiдприємства не передбачено .
Визнанi доходи вiд звичайної дiяльностi класифiкуються в бухгалтерському облiку за такими групами:
- дохiд (виручка ) вiд реалiзацiї продукцiї (товарiв , робiт , послуг);
- НДДКР
- дохiд вiд послуг КПП , консультацiйнi послуги , прибирання територiї , роялтi
- дохiд вiд реалiзацiї iнших оборотних активiв;
- дохiд вiд операцiйної оренди активiв;
- дохiд вiд вiдшкодування комунальних послуг,
- дохiд вiд операцiйної курсової рiзницi;
- отриманi штрафи, пенi, неустойки;
-вiдшкодування ранiше списаних активiв;
- дохiд вiд списання кредиторської заборгованостi;
- iншi доходи вiд операцiйної дiяльностi;- дохiд вiд iнвестицiй в асоцiйованi пiдприємства;
- дохiд вiд iнвестицiй в дочiрнi пiдприємства;- дивiденди отриманi ;- вiдсотки отриманi ;
- iншi доходи вiд фiнансових операцiй;
- дохiд вiд реалiзацiї необоротних активiв;
- дохiд вiд безоплатно отриманих активiв ;
- iншi доходи вiд звичайної дiяльностi;
-вiдшкодування збиткiв вiд надзвичайних подiй ;
- iншi надзвичайнi доходи .
Витрати, пов'язанi з отриманням доходу, визнаються одночасно з вiдповiдним доходом.
Облiк витрат здiйснювати згiдно МСФЗ.
Основна дiяльнiсть - операцiї, пов'язанi з виробництвом або реалiзацiєю (товарiв, робiт, послуг), якi є головною метою створення пiдприємства i забезпечують основну частку його доходу .
Об'єкт витрат - продукцiя, роботи, послуги або вид дiяльностi пiдприємства, якi потребують визначення, пов'язаних i їх виробництвом (виконанням ) витрат .
Звiдси, витрати на основну дiяльнiсть ( основне виробництво ) - це витрати , зробленi при виконаннi робiт, послуг , випуску продукцiї , пов'язанi безпосередньо з ними i потребують вартiсного визначення .
До затрат вiдносяться:
- Виробнича собiвартiсть. У виробничу собiвартiсть робiт , послуг включаються власнi витрати пiдприємства, пов'язанi з їх виконанням , а також витрати на виконання робiт стороннiми пiдприємствами , установами , органiзацiями (к / а ) .У виробничу собiвартiсть ( 23 рахунок ) включаються ;- прямi матерiальнi витрати;- прямi витрати на оплату працi;- iншi прямi витрати;- загальновиробничi витрати (рахунок 91 )
- Загальновиробничi витрати. До складу загальновиробничих витрат включаються витрати на управлiння i органiзацiю виконання робiт, послуг та випуском продукцiї.
- Адмiнiстративнi витрати. До адмiнiстративних витрат вiдносяться такi загальногосподарськi витрати, спрямованi на обслуговування та управлiння пiдприємством.
- Витрати на збут. Витрати на збут включають такi витрати , пов'язанi з реалiзацiєю ( збутом) продукцiї , робiт , послуг.
- Витрати з податку на прибуток. Витрати з податку на прибуток визначаються i вiдображаються у фiнансовiй звiтностi пiдприємства вiдповiдно до МСБО 12 . Витрати з податку на прибуток , що вiдображаються у звiтi про фiнансовi результати , складаються з сум поточного та вiдстроченого податку на прибуток.
- Подiї пiсля дати балансу. Керiвництво пiдприємства визначає порядок, дату пiдписання фiнансової звiтностi та осiб, уповноважених пiдписувати звiтнiсть.
- Податок на додану вартiсть. Порядок вiдображення у фiнансовiй звiтностi специфiки податку на додану вартiсть (далi по тексту - ПДВ), передбаченої законодавством України, мiжнародними стандартами фiнансової звiтностi не врегульованi. Вiдповiдно до законодавства України ПДВ виникає не тiльки на етапi передачi товарiв / послуг , але й на момент здiйснення попередньої оплати за такi товари / послуги, тобто в протирiччя з самою суттю справляння даного податка, а саме: " Додана вартiсть, що є основою для справляння ПДВ, виникає на всiх стадiях виробництва та обiгу товарiв / послуг, але не виникає при перерахуваннi попередньої оплати за такi товари / послуги" .

Баланс (Звiт про фiнансовий стан) станом на 31.12.2013 р.

31.12.2013г. 31.12.2012г. 31.12.2011г.
тис. грн. тис. грн. тис. грн.
Необоротнi активи
Нематерiальнi активи 247 357 465
Основнi засоби 12600 12372 12278
Iнвестицiйна нерухомiсть
Довгостроковi фiнансовi iнвестицiї: - 64 64
iншi фiнансовi iнвестицiї - - -
Довгострокова дебiторська заборгованiсть - - -
Вiдстроченi податковi активи - - -
12847 12793 12807
Оборотнi активи
Запаси 3225 4269 4283
Дебiторська заборгованiсть за продукцiю, товари, роботи, послуги 441 59 383
Дебiторська заборгованiсть за розрахунками:
за виданими авансами 296 1333 763
з бюджетом 122 141 89
у тому числi з податку на прибуток 7 - -
Iнша поточна дебiторська заборгованiсть
Прточнi фiнансовi iнвестицiї 415
- 1032
- 867
-
Грошi та їх еквiваленти 148 102 510
Iншi оборотнi активи 125 215 100
4772 7151 6995
Усього активи 17619 19944 19802

Власний капiтал
Зареєстрований капiтал 7215 7215 7215 2615
Капiтал у дооцiнках - - -
Резервний капiтал - - -
Нерозподiлений прибуток (непокритий збиток) (1177) (1990) (2192)
6038 5225 5023
Довгостроковi зобов'язання i забезпечення
Вiдстроченi податковi зобов'язання - -
Iншi довгостроковi зобов'язання - -

Поточнi зобов'язання i забезпечення
Короткостроковi кредити банкiв

6

6

6
Векселi виданi 2456 5141 4716
Поточна кредиторська заборгованiсть за:
товари, роботи, послуги 2828 2766 4947
розрахунками з бюджетом 6 102
у тому числi з податку на прибуток - - -
розрахунками зi страхування 41 75 152
розрахунками з оплати працi 338 162 250
Поточна кредиторська заборгованiсть за одержаними авансами 4659 6528 2906
Поточна кредиторська заборгованiсть за розрахунками з учасниками
Поточнi забезпечення
Доходи майбутнiх перiодiв
Iншi поточнi зобов'язання 50 35 120
10378 14719 13199
Усього капiтал та зобов'язання 17619 19944 19802


1.Основнi засоби.
На балансi пiдприємства облiковуються основнi засоби:
31.12.2013 31.12.2012 31.12.2011
тис. грн. тис. грн. тис. грн.
Первiсна вартiсть 22739 21599 20948
Сума зносу 10139 9227 8670
Залишкова вартiсть 12600 12372 12278
Амортизацiя основних засобiв обчислюється прямолiнiйним методом.
За 2012 рiк було придбано основних засобiв на 700 тис. грн., iз них:
- машини та обладнання - 682 тис. грн.,
- iнструменти, прилади, iнвентар- 18 тис.грн.
За 2013р. пiдприємством були придбанi машини та обладнання на суму 1179 тис.грн., iнструменти, прилади, iнвентар на 3 тис.грн.
За 2012 рiк в наслiдок лiквiдацiї вибуло основних засобiв - по первiснiй вартостi 49 тис.грн., а в 2013 роцi - 42 тис.грн.
Основнi засоби представленi наступним чином:
вартiсть Групи основних засобiв
Будинки, споруди, передавальнi пристрої Машини та обладнання Транспортнi засоби Iнструменти, прилади, iнвентар Бiблiотечнi фонди Усього
Первiсна вартiсть:
Залишок на 31.12.2011р. 15825 4518 82 519 3 20948
поступило 682 18 700
вибуло 21 14 13 49
Залишок на 31.12.2012р. 15825 5179 68 524 3 21599
поступило 1179 3 1182
вибуло 6 36 42
Залишок на 31.12.2013р. 15825 6352 68 491 3 22739
Накопичений знос:
Залишок на 31.12.2011р. 5453 2808 80 326 3 8670
Амортизацiя за 2012рiк 267 285 2
52 - 606
Вибуло за 2012р. 21 14 13 - 49
Залишок на 31.12.2012р 5719 3072 68 365 3 9227
Амортизацiя за 2013р. 463 445 46 954
Вибуло за 2013р. 6 36 42
Залишок на 31.12.2013р. 6182 3511 68 375 3 10139
Залишкова вартiсть:
Залишок на 31.12.2011р. 10372 1710 2 193
0
12278
Залишок на 31.12.2012р. 10106 2107 0 159 0 12372
Залишок на 31.12.013р. 9643 2841 0 116 0 12600

Станом на 31.12.2013 р. вартiсть оформлених у заставу основних засобiв вiдсутня.
Станом на 31.12.2013 р. на пiдприємствi не iснує основних засобiв, що тимчасово не використовуються та основних засобiв (машин та обладнання), вилучених з експлуатацiї для продажу.
Станом на 31.12.2013р. незавершене будiвництво вiдсутнє.
Переоцiнка основних засобiв за перiод 2012-2013 р.р. не проводилась.
Збитки у зв'язку з вибуттям основних засобiв вiдсутня.
2. Нематерiальнi активи.
У складi нематерiальних активiв пiдприємства знаходяться нематерiальнi активи у виглядi придбаного у 2012 роцi програмного забезпечення, яке враховуються на балансi за цiною придбання.
Амортизацiя на нематерiальнi активи нараховується прямолiнiйним методом.
Втрати вiд зменшення корисностi вiдсутня.
31.12.2013 31.12.2012 31.12.2011
тис. грн. тис. грн. тис. грн.
Первiсна вартiсть нематерiальних активiв 1865 1865 1135
Сума зносу 1618 1508 670
Залишкова вартiсть 247 357 465

3. Фiнансовi активи
На балансi пiдприємства враховуються наступнi фiнансовi активи:
-дебiторська заборгованiсть за товари, роботи, послуги;
- грошовi кошти.
Фiнансовi активи вiдображаються в балансi по собiвартостi. Знецiнення дебiторської заборгованостi за товари, роботи, послуги за 2012-2013 р.р. не вiдбувалось.
Поточна дебiторська заборгованiсть облiковувалася за первинною вартiстю. Основнi дебiтори на 2013р : ПрАТ "ПГК Промисловi системи", ДП Завод "Електроважмаш".


31.12.2013 31.12.2012 31.12.2011
тис. грн. тис. грн. тис. грн.
Дебiторська заборгованiсть за товари, роботи, послуги 441 59 383
Дебiторська заборгованiсть за розрахунками:
За виданими авансами 296 1333 763
З бюджетом 122 141 89
Грошовi кошти 148 102 510

Довгострокова дебiторська заборгованiсть на 2013 вiдсутня.
4.Iнша дебiторська заборгованiсть.
Iнша поточна дебiторська заборгованiсть на 2011 р склала-215 тис.грн, 2012р -125 тис.грн, 2013р -415 тис.грн.
Iншi необоротнi активи 2011р -100 тис.грн., 2012 р.-215 тис.грн.,
2013 -125 тис.грн..
5. Запаси.
Вибуття виробничих запасiв вiдображається за методами iдентифiкованої та середньозваженої собiвартостi вiдповiдної одиницi запасiв. Виробнича собiвартiсть продукцiї визначалася згiдно з НСБО №16 "Витрати". Оцiнка запасiв на дату балансу вiдповiдає положенням прийнятої у ПАТ " НВП ТЕПЛОАВТОМАТ" облiкової полiтики.
Протягом звiтного перiоду оцiнка вибуття запасiв при їх вiдпуску у виробництво, продажу та iншому вибуттi виконувалась за методом середньозваженої собiвартостi.
Методи оцiнки товарно - матерiальних цiнностей на пiдприємствi на протязi звiтного перiоду не змiнювалися.
Надходження безоплатно отриманих запасiв вiдсутнє.
На дату балансу запаси, переданi на комiсiю та у заставу, вiдсутнi.
Дооцiнка та уцiнка запасiв у 2013 роцi не проводилася.
Склад запасiв наведений нижче:

Залишок
на 31.12.2011 року Залишок на 31.12.2012 року Залишок
на 31.12.2013 року
Виробничi запаси 549 689 736
Незавершене виробництво 433 472 291
Готова продукцiя 2998 2807 1966
Товари 303 301 231
Всього 4283 4269 3225

Передачi запасiв на комiсiю, переробку та в залог не здiйснювалось.
6. Власний капiтал.
Станом на 31.12.2013 р. власний капiтал згiдно П(С)БО склав 7512 тис. грн., в тому числi:
- статутний капiтал -7512 тис. грн. який розподiлений на 4810 тис.грн. простих iменних акцiй, номiнальною вартiстю 1,5 грн. кожна;
- непокритий збиток 1177 тис.грн.
7. Довгостроковi зобов'язанн i забезпечення
В довгостроковi зобов'язання на пiдприємствi ввiйшов лише довгостроковий кредит в 2012р. який на початок року складав 1580 тис.грн. i на протязi року було виплачено. В 2013 р. було взято новий кредит, на кiнець року його зобов'язання склали-1203 тис. грн. Прострочених платежiв небуло.
8. Поточнi зобов'язання.
Станом на 31.12.2013р. на балансi вiдсутня кредиторська заборгованiсть за розрахунками з бюджетом. Iншi поточнi зобов'язання склали на 2013 р.- 50 тис.грн. Непередбачуванi зобов'язання , котрi можуть виникнути внаслiдок минулих подiй, керiвництвом товариства оцiнюються як такi ,що не iснують на дату балансу.

Поточнi зобов'язання вiдображаються в балансi по сумi погашення i складають:
31.12.2013 31.12.2012 31.12.2011
тис. грн. тис. грн. тис. грн.
Короткостроковi кредити банкiв 6 6 6
Векселя виданi 2456 5141 4716
кредиторська заборгованiсть за одержаними авансами 4659 6528 2906
товари (роботи, послуги) 2828 2766 4947
поточнi зобов'язання за розрахунками з бюджетом - 6 102
поточнi зобов'язання за розрахунками зi страхування 41 75 152
поточнi зобов'язання з оплати працi 338 162 250
Станом на 31.12.2013р. на балансi вiдсутня кредиторська заборгованiсть за розрахунками з бюджетом. Iншi поточнi зобов'язання склали на 2013 р.- 50 тис.грн. Непередбачуванi зобов'язання , котрi можуть виникнути внаслiдок минулих подiй, керiвництвом товариства оцiнюються як такi ,що не iснують на дату балансу.
Звiт про фiнансовi результати
Звiт про фiнансовi результати у ПАТ " НВП ТЕПЛОАВТОМАТ" складений на основi даних бухгалтерського облiку, який ведеться згiдно Закону України "Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi", вiд 16 липня 1999 року № 996-XIV з урахуванням внесених до нього змiн та згiдно з вимогами МСФЗ та МСБО для забезпечення єдиних (постiйних) принципiв, методiв i процедур при вiдображеннi поточних операцiй у облiку
Виручку по бартерним контрактам за звiтний перiод пiдприємство не отримувало.
Доход пiдприємства (без урахування ПДВ) включає в себе:
2013 рiк 2012 рiк
тис.грн. тис.грн.
чистий доход (виручку) вiд реалiзацiї продукцiї (товарiв, робiт, послуг) 14882 10542
iншi операцiйнi доходи 143 4352

iншi доходи - -

Витрати пiдприємства:
2013 рiк
2012 рiк
тис.грн. тис.грн.
собiвартiсть реалiзованої продукцiї (товарiв, робiт, послуг) 9296 10064
адмiнiстративнi витрати 1977 2301
витрати на збут 217 228
iншi операцiйнi витрати 2512 1994
Фiнансовi витрати 78 105
iншi витрати 1 -
Податок на прибуток вiд звичайної дiяльностi за 2013 р. складає 131 тис. грн. Дохiд з податку на прибуток вiд звичайної дiяльностi - 1023 тис. грн. Собiвартiсть була занижена за рахунок корегування минулих рокiв на сумму 302 тис.грн. .За результатами дiяльностi за 2013 рiк пiдприємство має чистий прибуток у розмiрi 813 тис. грн.
В 2012 р. чистий прибуток склав 202 тис. грн..
Дивiденди у 2012-2013 р. не виплачувались. Вiдсотки по кредиту склали в 2013 р.-78 тис. грн., 2012 р.-105 тис. грн..
Звiт про рух грошових коштiв
Звiт про грошовi потоки складений у вiдповiдностi, до чинного законодавства України та Наказу по ПАТ "НВП ТЕПЛОАВТОМАТ" "Про облiкову полiтику та органiзацiю бухгалтерського облiку" вiд 01 сiчня 2012 року № 3 та вимогам МСФЗ.
За результатами аналiзу облiкової полiтики можна зробити висновки, що ПАТ "НВП ТЕПЛОАВТОМАТ" при складаннi Звiту про грошовi потоки застосовує, прямий метод, згiдно МСБО 7 "Рух грошових коштiв", де розкрито iнформацiю про основнi класи валових надходжень грошових коштiв. У звiтi вiдображено рух грошових коштiв вiд операцiйної, iнвестицiйної та фiнансової дiяльностi.
Операцiйна дiяльнiсть полягає в отриманнi прибутку вiд продажу робiт (послуг).
1.Рух коштiв у результатi операцiйної дiяльностi
Надходження:
2013 рiк 2012 рiк
тис.грн. тис.грн.
Реалiзацiя продукцiї(товарiв,робiт,послуг) 2178 2262
Повернення податкiв i зборiв 22 4
Покупцiв i замовникiв авансiв 14743 15531
Повернення авансiв 82 40
Iншi надходження 584 1454
Витрачання:
2013 рiк
2012 рiк
тис.грн. тис.грн.
Товарiв (робiт, послуг) 3084 4683
Працi 1617 2119
Вiдрахувань на соцiальнi заходи 899 1008
Зобов'язань з податкiв i зборiв 658 692
Витрати на оплату зобов'язань з податку на прибуток 164 134
Зобов'язань з iнших податкiв i зборiв 494 558
Витрачення на оплату авансiв 8248 7539
Витрачення на оплату повернення авансiв 2808 13
iншi витрачання 955 138
2.Рух коштiв у результатi iнвестицiйної дiяльностi
Надходження вiд реалiзацiї:
2013 рiк 2012 рiк
тис.грн. тис.грн.
необоротних активiв - 33
Витрачення на придбання:
2013 рiк 2012 рiк
тис.грн. тис.грн.
необоротних активiв 1420 1958
3.Рух коштiв у результатi фiнансової дiяльностi
Надходження:
2013 рiк 2012 рiк
тис.грн. тис.грн.
отримання позики 1278 -
Витрачення на:
2013 рiк 2012 рiк
тис.грн. тис.грн.
погашення позики
витрати на сплату вiдсоткiв 75
77 1582
Чистий рух грошових коштiв за звiтний перiод
2013 рiк 2012 рiк
тис.грн. тис.грн.
Залишок коштiв на початок
Залишок коштiв на початок 102
148 510
102
Чистий рух грошових коштiв 46 (408)

Станом на 31.12.2013р. на балансi враховуються грошовi кошти в сумi 148 тис.грн. в т.р.:
- в нацiональнiй валютi 137тис.грн.;
- в iноземнiй валютi 7 тис.грн.
- готiвкою 4 тис.грн.
Еквiваленти грошових коштiв на балансi не враховуються.
Грошовi кошти складаються з коштiв вiд операцiйної дiяльностi та iнвестицiйної дiяльностi. Чистий рух грошових коштiв у результатi операцiйної дiяльностi за 2012р. складає 3099 тис. грн.,2013р -340 тис. грн.. Видаток чистого руху коштiв вiд iнвестицiйної дiяльностi складає в 2013-1420 тис.грн., 2012р- 1925 тис.грн. за рахунок придбання основних засобiв.
Чистий рух коштiв (надходження) - за 2013 рiк складає 46 тис. грн.,(витрат) - за 2012р .408 тис.грн.

Звiт про власний капiтал
Власний капiтал становить:
31.12.2013 31.12.2012 31.12.2011
тис. грн. тис. грн. тис. грн.
Зареєстрований капiтал 7215 7215 7215
Капiтал у дооцiнках
Резервний капiтал
Непокритий збиток (1177) (1990) (2192)
6038 5225 5023

За 2013 рiк власний капiтал збiльшився на 813 тис. грн. за рахунок прибутку отриманого за 2013рiк. Iншi компоненти власного капiталу залишились без змiн.
За 2012 рiк власний капiтал збiльшився на 202 тис. грн. за рахунок зменшення непокритого збитку. Iншi компоненти власного капiталу залишились без змiн.
Операцiї зi зв'язаними сторонами.
В фiнансовiй звiтностi пiдприємства зв'язаними сторонами вважаються сторони, одна з яких контролює органiзацiю або контролюється нею, або разом з органiзацiєю є об'єктом спiльного контролю. За звiтний перiод операцiї зi зв'язаними сторонами не вiдбувались.
Подiї пiсля звiтної дати.
Подiй, якi могли суттєво вплинути на дiяльнiсть пiдприємства, пiсля звiтної дати до дати затвердження фiнансової звiтностi не вiдбулось.
Директор
Головний бухгалтер

Д/В

Д/В